pone-syam1674245985 Pone Syam

hayat renkli, inişler ve çıkışlar var, şakalar ve kahkahalar var. her olayda bir ders vardır.


Histórias da vida Todo o público.

#yaşam-bilgeliği
3
3.4mil VISUALIZAÇÕES
Completa
tempo de leitura
AA Compartilhar

doğumhanedeki kadınlar

Ayaklarım ayakta ağrıyor. Bu sabahtan beri geç gebelik nedeniyle göbeği olan güzel bir kadını en yakın hastaneye getirdim. Adamlar birer birer onu aramaya geldiler ve yanımda durdular. İlk adam, kızla ben hastaneye vardıktan otuz dakika sonra geldi. Yüzü ürkütücüydü, vücudu inceydi ve düzgün bir şekilde düzenlenmiş kalın saçları geriye doğru taramıştı ve bugün hala patlama yaşayan eski bir saç yağı markası kullandığından emindi. Adam tek kelime etmeden yanımda durdu ama gözleri doğum odası kapısına doğru endişeli baktı.

İkinci adam ben geldikten bir saat sonra geldi. Hızlı bir yürüyüşle ve gözlerini doğumhane kapısına çevirerek, kapı kolunu çevirdi ama kilitliydi, vücudunu eğdi, gözlerini bir deliğe bastırdı ve anahtar deliğinden içeride ne olduğunu bilmeyi umdu. Birkaç dakika sonra adam dimdik ayağa kalktı, başını salladı ve geri çekildi, bir bacağı vücudunu desteklerken diğer bacağı da havaya tekme atarken kaldırdığını gördüğü, yaslanabileceği en rahat yeri aradı. Adam iriyarıydı, bir pazar haydudu gibi dövmeliydi, saçları uzun ama özenle toplanmıştı, yakından bakıldığında oldukça yakışıklıydı, tek farkı kısa kollarının dehşet verici bir izlenim veren dövmelerini göstermesiydi.

Bir buçuk saat sonra üçüncü adam geldi ben geldim. Adam kısa boylu, şişman ve tahminimce 50 yaşında, modern cazla harmanladığı bir gömlek giyiyor. Kafasının ön tarafı keldi ve ince bir bıyığı vardı. Sosyeteden olduğunu ima edercesine cazını sıkmaya devam ederken adım attı. Endişeli görünen diğerlerinin aksine, bu adam çok mutlu görünüyordu, bana her zaman sıcak bir şekilde gülümsedi ve ben de onun yerine ona gülümsedim.

Dördüncü adam ben hastaneye vardıktan iki saat sonra geldi. Bu adam kısa ve zayıftı, ince bıyıklıydı. Sağ elinin ayasını alnına bastırarak yürüdü ve ara sıra hafifçe vurdu. Diğer erkeklerin aksine bu adam geldi ve duvara yaslanarak çömeldi. Gözleri doğumhaneye de endişeyle bakmıyordu. Kim olduklarını merak ediyorum.

İki saat ayakta durmak ayaklarımı gıdıklıyor bu yüzden bacaklarımı açarak yere oturmayı tercih ediyorum, baldırlarıma ve dizlerime küçük vuruşlar ve hafif masajlar yapıyorum.

Doğumhane kapısının açılma sesi, dört adam aynı anda ileri doğru yürüdü ve ben doğumhane kapısını izlerken yerimde kalmayı seçtim, bir kadın hemşire başını dışarı çıkardı, bir saniyeliğine birini arar gibi etrafa bakındı. başını geriye doğru çekti ve doğum odasının kapısını tekrar kapattı. Kapının iki kez kilitlenme sesi duyuldu. Dört adam aynı anda geriye doğru orijinal konumlarına geri yürüdüler.

Herkes hala sessizdi ve kendi faaliyetleriyle meşguldü. Görünüşe göre saldırmaya başlayan can sıkıntısını uzaklaştırmak için birer birer sigara yaktılar. Kadın üç saattir doğumhanedeydi.

Kapı tekrar gıcırdadı. Dört adam sadece birbirlerine baktılar ve hemşire tekrar yüzünü gösterdiğinde kendi düşünceleriyle meşgul oldular. Hemşire gülümsedi ve tekrar kapattığı doğum odası kapısının hemen önüne çıktı. Elinde bir parça kağıt ve bir kalem tutuyordu.

"Aisha'nın annesinin kocası kim?" Hemşire yüksek ve kararlı bir sesle sordu ve sanki emredilmiş gibi dört adam "Ben" diye bağırarak ellerini kaldırdılar, bu da ben sadece gülümseyebildiğim halde hemşirenin kafasını karıştırdı. Tanıdık olmayan bir manzara. Hatta bazı erkekler korkakça davranıp tohumlarını kabul etmeyince, dört adam doğumhanede kadının kocasına itirafta bulunmak için çırpınır.

Dört adam şaşkın hemşirenin etrafından dolaştı.

"Yasal kocasını kastediyorum," dedi hemşire elinde bir tuğlayla.

Üçüncü adam gülümserken görülür.

"Onunla evlenen adam mı?" diye sordu birinci adam, hemşirenin sadece başını sallamasına neden olan yüksek bir sesle.

İkinci adam gelişigüzel bir şekilde, "Bu, nüfus kütüğüne kayıtlıdır," diye yanıtladı.

"O bir korkak," dedi üçüncü adam asık suratla.

Dördüncü adam, "Yurt dışına çıkalı üç yıl oldu," diye yanıtladı.

"Yani siz?" diye sordu şaşkın hemşire.

Aynı anda dört adam, "Gizli sevgilisi" diye cevap verdiler.

Hemşire, "Gizli sevgilisi operasyon için onay imzalayamadı" dedi."Neden ameliyat etmek zorundasın?" diye sordu birinci adam.

"Midesine çarpması midesindeki fetüsün ölmesine neden oldu ve rahminin alınması ihtimaline rağmen bebeği alıp annesini kurtarmak için ameliyat olmak zorunda kaldı.

"Sorun değil. Bizim anneye ihtiyacımız var, rahme ve bebeğe ihtiyacımız yok" dedi ikinci adam.

"Ama neden karnında bir yumru var?" üçüncü adam diğerlerine şüpheyle baktı.

"Onu seviyorum, onu incitmek imkansız" dedi birinci adam.

"Yeter..Yeter" dedi hemşire.

"Nasıl?" Üçüncü adamı selamlayın.

Hemşire kısaca, "Ailesini bulun," dedi.

İkinci adam, "Yalnız, korkak kocasıyla evlendiğinden beri ailesi onu terk etti" dedi.

"Fakat işletme maliyetleri çok yüksek, bunu kim karşılıyor?" diye sordu şaşkın hemşire.

"Ben hemşireyim" diye bağırarak yatağımdan kalktım, pantolonumu temizledim ve biraz daha yaklaştım. Bütün gözler şaşkınlıkla bana baktı

"Kimsin?" diye sordum hemşireye gülümseyerek cevap verdim.

"Gizli sevgilisi de mi?" diye sordu hemşire tekrar.

"Hayır," diye cevapladım gülümseyerek.

"O zaman kim?" diye tersledi ikinci adam keskin bir bakışla.

"Operasyon için onay imzalayabilir miyim?" Diye sordum, hemşire cevap vermedi, bunun yerine arkadan "Olmaz" diye yüksek sesle bağırışlar duydum. Altımız sesin kaynağına bakmak için döndük, parlente tarzı bir adam bize doğru adım attı.

Beşinci adam, "Ben onun yasal kocasıyım, imzalamam gerekiyor" dedi.

"Bu nasıl olabildi?" diye sordu birinci adam usulca.

"Yurt dışına gitmiyorum, iyi bir hayat yaşamak istiyorum" dedi ve gelişigüzel bir şekilde bir kağıt alıp imzaladı.

Beşinci adam bana baktı ve gülümsedi, "Eğer onun metresi değilsen, karımın ameliyatını neden ödeyesin?"

"Çünkü bu sabah pazardan eve gelirken onunla karşılaştım," diye yanıtladım korkuyla.

"Ne?" diye bağırdı dört adam.

"Eşim para eksikliğimizi kapatmakta gerçekten akıllı," dedi gülümseyerek ve arkasını dönüp uzaklaşmaya devam eden, hala ona bakan bizi bıraktı.

20 de Janeiro de 2023 às 22:05 0 Denunciar Insira Seguir história
1
Leia o próximo capítulo Babamın vücudunun her yerinde karıncalar var

Comente algo

Publique!
Nenhum comentário ainda. Seja o primeiro a dizer alguma coisa!
~

Você está gostando da leitura?

Ei! Ainda faltam 15 capítulos restantes nesta história.
Para continuar lendo, por favor, faça login ou cadastre-se. É grátis!